World Painter

Chcesz mieć własną oryginalną mapę Minecraft stworzoną przez siebie? World Painter ci w tym pomoże! Twórz własną mapę do Minecrafta! Stwórz jakie chcesz rozmiary dla siebie i swoich znajomych mapę z iloma chcesz i jakimi chcesz surowcami i to w łatwy sposób!

Co to jest World Painter?

To narzędzie do tworzenia własnej mapy w Minecraft i to w łatwy sposób. Możemy w nim robić np: latające wyspy, wyspy gdzie dokoła jest woda. Także może ta mapa być jakich chcecie rozmiarów! Mało waży, a jego obsługa jest banalnie prosta! Dodatkowo cały czas jest kontynuowany projekt tego oto narzędzia dzięki czemu ciągle są nowości.

Jak zainstalować?

Żeby zainstalować wystarczy wejść w tę stronę. Wybieramy na jakim systemie operacyjnym korzystamy (np. Windows 64-bit) później pojawi nam się informacja gdzie klikacie next.

Na jakim silniku Minecraft zadziała?

Mapy te niestety trochę ważą więc nie zadziała to na każdym silniku. Może zadziałać na single player, ale żeby grać w więcej osób musi być mocniejszy silnik np. na Aternosie może wam nie zadziałać. Polecam do tego craftserwer.

Widok z boku

Gdy robimy już orginalną mapę i chcemy mieć widok od boku jak to będzie wyglądać naprawdę możemy kilknąć w „View” widok 3D. Możemy to sobie zmienić na trochę mniejsze okienko i żeby nie znikało nam przy pierwszej integracji z mapą wystarczy kliknąć w lewym rogu kłódke.

Tworzenie biomów

Żeby stworzyć biom wystarczy kliknąć w lewym rogu przycisk „Biomes” i tam możemy wybrać sobie jaki chcemy biom. Najlepiej sprejem w lewym górnym używając jego kłaść biom dzięki czemu nie będzie prosty. Jeżeli natomiast chcemy prosty biom wystarczy, że weźmiemy w tym samym miejscu pędzel.