e-sport jak wpływa na kulturę

Wiele ludzi nie wie jak bardzo e-sport wpływa na kulturę. Nawet nie wiedzą, że są z tej okazji różne ciekawe turnieje. Tutaj wyjaśnię jakie gry najczęściej tworzą turnieje o duże nagrody.

League of Legends (LoL)

Jedna z najbardziej znanych gier która ma swoje turnieje i ma swoją duża widownie. Turnieje tej gry różnią się od większości różnymi pobocznymi wydarzeniami jak np. koncert Imagine Dragons albo wielki holograficzny smok. Sama gra polega na walce pomiędzy 2 drużynami które muszą zniszczyć poboczną bazę, a na koniec główną. W trakcie zabijają siebie (2 drużynę) jak i poboczne stworzenia AI z których mają dodatkowy exp. Sama gra ma wiele postaci którymi możemy grać. Są tanki, medycy i zabójcy. Każda z tych ról ma inne zastosowanie jak i swoje plusy i minusy. Każda z postaci nie tylko ma inny wygląd, ale także swoje własne unikalne umiejętności jak i główne które jest zazwyczaj najlepsze.

Counter-Strike: Global Offensive (CS:GO)

Jest to druga najbardziej popularna gra do gier turniejowych i ważna dla kultury e-sport. Tutaj gracie drużynowo w 5 osób i próbujecie podłożyć bombę jako terroryści albo jako antyterroryści rozbroić ją albo zapobiec jej podłożeniu (w innej wersji obie drużyny mogą się zabić). Gra ta ma dużo różnych mechanik jak strzelanie przez niektóre ściany jak i tupanie i bunnyhopów. Gra ta ma wiele zwolenników jak i własny rynek z skinami. Do samych turniejów gra ma ciekawy wybór map albo strony kto na początku jest w terrorystach albo antyterrorystach. Jest wiele różnych broni które mają własną mechanikę jak i odrzut nad którym musimy nauczyć się panować. Natomiast inaczej będziemy strzelać wszędzie indziej lecz nie we wrogów. Więcej na temat tej gry znajdziecie pod tym linkiem.

Valorant:

Trzecie trochę mniej popularnych gier w wersji turniejowej jest podobne do CS:GO z różnicą taką, że zamiast granatów są magiczne moce. Gra ma wiele różnych broni jak i moce trzeba kupywać prócz głównej. Gra ma ta swojąmechanike skradania jak i używanai mocy róznych postaci w róznych mjejscach. Postaci jest kilka które mają własne umiejętności. Jedne lepsze inne gorsze.