Niebezpiecznik

O to artykuły z Niebezpiecznik-a które powinny cię zainteresować jak i mogą być dla ciebie istotne z różnym przyczyn.

Minister Cyfryzacji chce dodać …streaming meczy do mObywatela. Dlaczego to zły pomysł?

Janusz Cieszyński zapowiedział, że: chcemy, aby dostęp do wszystkich meczów naszej kadry był zawsze w Waszych telefonach. (…) chcemy wzbogacić mObywatela o kolejną funkcję, którą roboczo nazwaliśmy mTV. Zagwarantuje ona dostęp nie tylko do wydarzeń sportowych, ale także do cyfrowych dóbr polskiej kultury.

Więcej przeczytasz tutaj: https://niebezpiecznik.pl/post/minister-cyfryzacji-chce-dodac-streaming-meczy-do-mobywatela-dlaczego-to-zly-pomysl/

 Szybko zaktualizuj swojego iPhona! (MacOS też)

Apple właśnie wydało poprawkę bezpieczeństwa (16.6.1), która zamyka dziurę jaką aktywnie wykorzystuje „sławny” Pegasus do inwigilacji iPhonów. Jeśli nie masz włączonego Lockdown Mode na swoim iPhonie, to zanim doczytasz do końca ten artykuł, JAK NAJSZYBCIEJ wgraj wydaną właśnie aktualizację.

Więcej przeczytasz tutaj: https://niebezpiecznik.pl/post/szybko-zaktualizuj-swojego-iphona/

Czy prawo ochroni nas przed sztuczną inteligencją?

W czerwcu Parlament Europejski przegłosował regulacje związane ze sztuczną inteligencją, tzw. AI Act. Wiele osób zastanawia się teraz, czy dokument ten realnie chroni nas przed zagrożeniami AI? Czy jego twórcy pominęli istotne kwestie w zakresie m.in. cyberbezpieczeństwa, które szybko odczuje także rynek tradycyjnego biznesu?

Więcej przeczytasz tutaj: https://niebezpiecznik.pl/post/czy-prawo-ochroni-nas-przed-sztuczna-inteligencja/

Ciasteczka “Psi Patrol” z Lidla kierują dzieci na strony p0rno

Lidl rozpoczął akcję wycofywania ciasteczek z Psim Patrolem. Bo znajdujący się na opakowaniach słodyczy adres URL prowadzi do strony bardzo nie dla dzieci… O sprawie informowaliśmy już o 12:00 na naszym Twitterze, ale teraz mamy dla Was więcej informacji. 

Więcej przeczytasz tutaj: https://niebezpiecznik.pl/post/ciasteczka-psi-patrol-z-lidla-kieruja-dzieci-na-strony-p0rno/

Paraliż polskiej kolei. Ale to nie byli hakerzy

W piątek w zachodniopomorskim, o 21:23 stanęły pociągi. Spowodowało to opóźnienia ponad 20 połączeń. W sobotę i niedzielę podobne nagłe zatrzymania pociągów nastąpiły w Białymstoku, Gdyni i Wrocławiu. Ale wbrew temu, co piszą niektóre polskie i zagraniczne media (w tym BBC…) to nie atak hackerski. Ktoś po prostu nadał sygnał RADIO STOP. 

Więcej przeczytasz tutaj: https://niebezpiecznik.pl/post/ataki-polska-kolej-pkp-radiostop/