Opera GX

„Opera GX” to bardzo dobra przeglądarka dla Geam-erów dlatego postanowiłem podać jej plusy jak i minusy i na koniec zamieścić porównanie z „Firefoxem”.

Twierdzi się, że to jest najlepsza przeglądarka dla Game-erów. Według mnie, to słuszna opinia, ponieważ ma wiele ciekawych funkcji, np.: można zmieniać kolor tej przeglądarki, można ustawić tło jakie się tylko chce, a nawet na początku są opcje od nich rożne ciekawe, na początku są darmowe aktualności z gier z „Epic games” i „Steam”.

Jak ją zainstalować?

  1. Wystarczy wejść na ich główną stronę Opera (https://www.opera.com/pl).

2. Wejść na „Przeglądarki”.

3. Wybrać „Opera GX”.

4. „Pobierz Przeglądarkę Opera GX”.

Opera GX VS Firefox

Opera GX

PLUSY OPERY GX

  1. Początkowa strona pokazuje ci aktywności w grach które obecnie są za darmo (w ten sposób i znajdujemy ciekawe gry o których nie mieliśmy pojęcia, a są bardzo fajne ponieważ nie siedzimy ciągle i nie sprawdzamy co jest fajnego i też widzimy bardzo duże możliwości w tym co robimy).

2. Fajne dźwięki jak się coś pisze klika lub otwiera nową stronę.

3. Można dawać własną tapetę.

4. Można zmieniać kolor przeglądarki z czerwony na inny.

5. Można wyłączyć opcje reklam.

6. Można ustawić muzyczkę w tle.

7. Ma wiele aplikacji na pasku bocznym, np Instagram, Facebook i WhatsAPP

MINUSY OPERY GX

  1. W grach, przęglądarkowych, te dźwięki przeszkadzają ponieważ jak się chodzi, to trzeba przytrzymać (nie we wszystkich). Można to wyłączyć, ale to i tak denerwujące.
  2. Muzyczka czasami przeszkadza jak się ogląda.

PLUSY FIREFOXA

  1. Ma wiele ciekawych funkcji wyszukiwania.

MINUSY FIREFOXA

  1. Bardzo często się laguje.

PODSUMOWANIE

Według mnie lepsza jest Opera GX ponieważ ma wiele ciekawych i fajnych rzeczy jak: pasek boczny, zmiana koloru i można dać własną tapetę itd. Kolejna rzecz która jest fajna w Operze czyli małe lagi ponieważ jak jest nawet duże to można je zmniejszyć co bardzo się przydaje i wiele osób niestety o tym nie wie, ale po jakimś czasie się o tym dowiadują. Według podsumowania i sprawdzenia plusy i minusy stwierdzam, że dzięki wielu plusów mogę stwierdzić, że ja wolę Opere GX.