Age of History II

Chcesz zagrać w grę w której możesz się wcielić w jaki chcesz kraj w jakim chcesz roku i podbijać świat? Age of History II jest dla ciebie! W grze tej macie wiele funkcji, wiele trybów, wiele poziomów trudności, a nawet macie tryb piaskownicy (czyli tryb w którym macie nieskończoność pieniędzy więc jest mało realne pokonanie was, a wy w tym czasie możecie się nauczyć jak w to grać). W Age of History II możecie grać wraz z przyjaciółmi, ale na jednym komputerze. Polega to na turach, czyli gdy jedna osoba skończy, drugiej osoby jest ruch.

Na czym polega Age of History II?

To bardzo przyjemna gra w której możemy się wcielić w każdy graj jaki chcemy. Naszym głównym celem jest zazwyczaj podbicie całego świata.

W trakcie dojścia do naszego celu będą przeszkody jak np. Rebelianci (po prostu będą na waszej ziemi w losowych miejscach pojawiały się nowe kraje jako wasz zbuntowany [można temu zapobiec]) choroby (znane jak np. dżuma).

Na przykład ja przejąłem w 600 turze już pół Europy. W tej grze trzeba się wykazać dobrą strategią, zarządzaniem swoimi pieniędzmi, sojuszami, i punktami inteligencji.

Jak w to grać?

Jest to bardzo proste. Wystarczy, że wpierw ustawicie sobie lepsze podatki polecam ustawić jak ja teraz.

Nie ustawcie podatków za dużych ponieważ będzie więcej rebeliantów.

Ustawcie sobie punkty umiejętności które są bardzo ważne. By ustawić punkty. Trzeba kliknąć na tę o to żarówkę koło flagi waszego kraju. Na górze pod stanem waszego konta i zarobkiem na rundę (taki niebieski przycisk który u mnie jest po środku).

Jakie dać ustawienia umiejętności w grze Age of History II?

Polecam na początku dać wszystko w „Wpływy z podatków”.

Natomiast to co zostanie (i dalej jak będziecie dostawać) dawać w „Przyrost populacji”.

Gdy nazbieracie punkty dajecie punkty w oba wypełnicie na max-a polecam dać w „Utrzymanie wojska” i „Zarządzanie” na zmianę.

Potem 15 w „Badania”.

Następnie wszystko w „Wpływy z produkcji”.

na max-a w „Przyrost Ekonomiczny”

Na koniec dopełniacie „Badania”, a także „Koszt kolonizacji”.

🔵Niebieskim jest zaznaczony plusik którym dodajecie punkty.


🔴Czerwonym pokazuje wam ile punktów jeszcze możecie rozdać do kategorii.


🟡Żółtym pokazuje ile macie, a ile możecie dać punktów do 1 kategorii.

Po ponad 14 rundach (polecam z 30 by pozbierać pieniądze) można walczyć z innymi krajami. Polecam atakować małe kraje żeby był łatwiejszy start z wojną z innymi krajami. Walcząc z nimi radze mieć ponad 10 tysięcy wojska na mniejsze kraje (jak np Litwa czy Łotwa. Natomiast na większe kraje jak Niemcy lub Rosja. Radze uważać i mieć dużo wojska jak na np Niemcy z 50 tysięcy, a na Rosje nawet z 200 tysięcy.

Gdzie kupić Age of History II?

Najbardziej znanym miejscem by kupić tą grę będzie Steam albo Sklep play.