Tworzenie serwera Discord

Tworzenie serwera Discord jest bardzo proste a mimo to wiele osób nie wie jak to zrobić. Dlatego wytłumaczę jak zrobić serwer Discord.

Tworzenie

Tworzenie serwera Discord jest proste bo po lewej stronie na pasku serwerów mamy taki zieloni plusik który klikamy. Potem klikamy „stwórz własny serwer” i potem mamy do wyboru na czym ma polegać ten serwer. Klikamy 1 z tych opcji i wpisujemy nazwę serwera (można ją później zmienić) jak i ikonę (ją również można zmienić).

Kanały i Kategorie

Jeżeli chcemy profesjonalny serwer np. do pisania i grania możemy stworzyć kategorie. Kategorie mają oddzielną nazwę i oddzielają np. kanały do pisania, a do rozmawiania. Natomiast kanały polegają na stworzeniu np. kanału do pisania, do wysyłaniu zdjęć lub filmów, osobno regulamin serwera itp. Żeby zrobić to musimy prawym przyciskiem myszy na pasku z kanałami kliknąć i wybrać.

Role

Role dają nam uprawnienia i np. możemy zrobić role specjalną dla adminów i wybrać im jakiś kolor i uprawnienia co mogą robić. Także dla poszczególnych osób które bardzo się udzielają możliwość np. wysyłanie na innych kanałach wiadomości lub korzystanie z botów. Żeby taką role zrobić klikamy na nasz serwer prawym przyciskiem myszy potem ustawienia serwera i role. Potem klikamy tworzenie ról i tam możemy dać jaki kolor chcemy roli i nazwę. Także czy każdy może mieć tą rolę (czyli sam sobie może ja dać lub zdjąć) i czy chcemy by osobno pokazywało uczestników z tą rolą. Żeby dać uprawnienia danej roli wchodzimy w uprawnienia i dajemy co chcemy.

Boty

Jest bardzo dużo botów, ale ja wytłumaczę podstawowego i bardzo fajnego bota łatwego w obsłudze czyli Mee6. Oczywiście jest wiele botów o których sam nie wiem dużo bo naprawdę jest ich wiele z różnymi funkcjami jak np. Furrybot który po wpisaniu jakiegokolwiek słowa szuka obrazka furry związanego z tym słowem. By dodać Mee6 wchodzimy na ich stronę. Potem klikamy „add to discord” potem autoryzuj wybieramy potem na jakim serwerze to chcemy i gotowe. Wystarczy sobie wgrać co chcemy by ten bot robił np. witał każdego nowego uczestnika jakimi chcemy słowami albo żegnał.