Don t starve together

Chciał byś pograć w grę ze znajomymi która ma klimat rysunkowy i jest bardzo rozbudowana fabularnie? Don t starve together jest jedną z nich! Jest 2 D a mimo to jest bardzo dobra! Waży mało, ma małe wymagania, a w zamian wiele bossów. Rozbudowany świat, i wiele postaci do wypróbowania!

Ta gra nie jest bardzo mocno pay to win. (Gra w której im więcej zapłacisz tym jesteś lepszy poprzez jakieś dodatki lub bronie). Jedyne co w Don t starve together jest pay to win to kupno 4 postaci z 18! ( DST to skrót Don t starve together) Dodatkowo codziennie dostajemy minimum 1 prezent z którego mogą nam wylecieć dobre lub słabe przedmioty które na koniec możemy sprzedać lub zmienić na nici (z nici możemy zamiast kupować te 4 postacie to je stworzyć lub inne skiny które nam się podobają nawet te najrzadsze).

Czy można grać z wieloma graczami w DST?

Don t starve together jest grą wieloosobową jak i jedno osobową jak i grę z innymi ludźmi online. Różnicy w bossach lub w trudności nie ma. Jedyne co jest zmienione, to podwójne materiały jak i żywność dla naszego członka drużyny.

Na czym polega DST?

Naszym celem jest przeżycie jak najdłużej, gra ta może się skończyć tylko jak przegramy. Natomiast w innym przypadku gramy jak najdłużej się da. Możemy w opcjach świata wybrać czy chcemy mieć na swoim nowym świecie jaskinie czy nie. Są również serwery online. Jest też opcja gry samemu i z przyjaciółmi.

Jaką postać wybrać w DST?

Najlepiej gdy pierwszy raz gramy (dopóki nie będziemy dożywać chociaż wiosny polecam grać tylo nim) grać Willsonem. Jego brak plusów przekłada się również na brak minusów. Jest łatwy w obsłudze, a także ma brodę na zimę dzięki czemu nie jest nam aż tak zimno w niej.

Jak grać w DST?

Gdy pojawimy się na 1 raz na nowym świecie powinniśmy zbierać dużo:

  1. Patyków
  2. Trawy
  3. Krzemienia
  4. Złota
  5. Jedzenia
  6. Także przedmioty wyróżniające się jak chester itp.

Także 1 dnia zwiedzić jak najwięcej mapy. Także w 1 nocy polecam zrobić pochodnie i dalej przeszukiwać mapę, a nie robić ognisko, to dopiero 2 dnia ponieważ musimy znaleźć jak najszybciej miejsce na bazę i ważne konstrukcje jak pomniki, wioski świń, portale itd. Tak samo wart poszukać kamieniołomu, 2 różne pustynie pszczoły itd.

Gdzie kupić DST?

Najlepiej kupować moim zdaniem na steam. Dodatkowo gdy kupujemy DST na steam dostajemy 1 grę dla nas i 2 do ekwipunki którą możemy dać komu chcemy. Sama gra kosztuje w okolicach 50 zł.