Dying light

Chcecie zagrać w grę w której jest apokalipsa zombie i jest bardzo rozbudowana fabuła? Dying light wam się spodoba. Gra jest Polskiego wykonania i jest bardzo dopracowana i ciekawa.

Co to jest?

Dying light to gra Polskiego wydawnictwa wydana w 2015 roku. Polega na tym, że jako człowiek który pracuje dla G R E które jest do spraw humanitarnych. Finałowo okazuje się, że z wizerunku politycznego nie są zbyt humanitarni. Gra polega na tym, że w apokalipsie zombie naszym na początku głównym celem jest zdobycie tajnego pliku. Ma je szef gangu o nazwie Rais. Z początku próbójemy to zrobić. Lecz nasza postać jak i my coraz bardziej sobie uświadamiamy, że G R E nie są zbyt humanitarni. Bo żeby się dostać do Raisa mamy spalić antyzynę która by uratowała kilka jak nie kilkaset ludzi. Po jakimś czasie nasza postać rezygnuje z pomocy dla G R E i zaczyna dbać o ludzi i próbować odnaleźć lekarstwo.

Umiejętności

Umiejętności w tej grze są bardzo ważne. Dzięki nim nasza postać staje się coraz lepsza. Umiejętności mamy 4 czyli:

  • Przetrwanie – dostajemy exp za różne misje lub pomoc przechodniom, a także za oddanie zrzutów do kwatermistrza które zdobędziemy. Możemy za poziomy zdobyć np. Lepsze pułapki lub hak który jest bardzo przydatny w grze.
  • Zwinność – dostajemy exp za robienie parkura lub przeskakiwanie przez zombie. Możemy odblokować szybszą regeneracje także, że nasza postać mniej się meczy itd.
  • Siła – dostajemy exp za bicie a także za zabicie jakiegoś zombie i nie tylko, dzięki temu możemy odblokować np. zgniecenie głowy
  • Legenda – te umiejętności są najlepsze i najcięższe do zdobycia ponieważ musimy 1 z poprzednich 3 umiejętności odblokować na fulla i dopiero wtedy możemy dostać exp dla tych umiejętności, a możemy tam dostać coś takiego jak o wiele więcej życia lub większa regeneracja.

Gdzie można kupić?

Zakupić możemy Dying light na steam.