Komunikator Discord

Discord to komunikator który się bardzo ostatnio rozwinął. Wiele osób z niego korzysta, a także wiele osób będzie z niego korzystało. Np: Youtuberzy, znajomi, gracze, itd. W tym artykule przedstawię czym jest Discord, jego zalety, a także czy warto go moim zdaniem mieć. Także pokaże Ci instrukcje rejestracji i opowiem Ci o serwerach.

Czym jest „Discord”?

(logo wstawione jest na odwrót, Clyde jest biały na niebieskim tle)

Jak łatwo wyłączyć uwierzytelnianie dwuetapowe w Discord na komputerze? -  2022
Logo discorda na odwrót

Discord, to komunikator dzięki któremu możemy pisać z innymi ludźmi, możemy z nimi pisać prywatnie (1 z 1) możemy na grupkach (1 z 1-9), lub na serwerach (1 z 1-[liczba nie ograniczona]). Możemy robić serwery dla znajomych, dla klubu lub fanów czegoś, a także firmy.

Zalety Discorda

Moim zdaniem zalety Discorda to:

  • Jest bezpieczny: Chodzi oto, że Discord jest bardzo rzadko hakowany. Nawet jeśli próbują to jest bardzo ciężko (wszystko jest do schakowania).
  • Jest łatwy w obsłudze.
  • Ma ukryte rzeczy jak np „h, h, ->, n, k” tak zwane ester egg-i, i właśnie w tym się wyróżnia. Czyli tym, że ma ciekawe ukryte rzeczy, że ich logo, maskotka i wiele innych ma imiona. Także mają naklejki fajne e-motki i wiele wiele innych.
  • Jest ciągle rozwijany, prawie co 2 miesiące jest aktualizacja.
  • Możesz za równo porozumiewać się tekstowo, wideo rozmowy i połączenie audio.

Czy warto mieć konto na Disrodzie?

Moim zdaniem warto zarejestrować sobie konto na Discordzie, a nawet zainstalować go ponieważ bardzo dużo rzeczy oferuje nam. Działa na telefonie, komputerze stacjonarnym i laptopie. Ta aplikacja dzięki którym zwykłe pisanie nie jest tak nudne. Gdy nam się nudzi bardzo można się zawsze pobawić w okienku na „ctrl+/”, wystarczy się tam pobawić strzałkami. Bardzo łatwy jest w obsłudze i bardzo dobrze zabezpieczony dlatego moja odpowiedzi na to pytanie brzmi tak, tak warto moim zdaniem mieć konto na Discordzie.

Rejestracja

Rejestracja jest banalnie prosta i pokaże wam ją krok po kroku.

  1. Wchodzicie w ten link – ttps://discord.com/invite/gg6uFvm

2. Piszemy nazwę użytkownika i akceptujemy warunki.

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie sprawa-1024x819.png

3. Akceptujemy „jestem człowiekiem”

4. Następnie trzeba się zweryfikować

Serwery

Samemu kiedyś miałem jedyny serwer to na skypie, ale szczerze zmienił się na gorsze, a więc gdy szukałem podobnego chodzi trochę natrafiłem na Discorda który był lepszy. Jest łatwo go zrobić, ale by działał bardzo fajnie i lepiej niestety trzeba się trochę do edukować, jak np 1/4 uczestników Discorda tylko umie montować boty które witają nowych gości na serwerze lub żegna tych co wyszli (oczywiście tak jak chcecie), a także poszczają muzykę na kanałach głosowych piszą wiadomości prywatne, pokazują obrazki po wpisaniu komendy, wycinają przekleństwa dając ostrzeżenie które może skutkować banem itd. Są także role które można ustawić uprawnienia i w ten sposób możecie dawać niektórym uprawnienia admina gdzie tylko oni i właściciel widzą jakiś kanał do komunikacji tak samo jak kanał głosowy, innym tylko by mogli włazić na kilka kanałów do komunikacji. Można też tworzyć własne emotki jak i naklejki dzięki czemu wasz serwer będzie się odróżniał tym od innych serwerów i dać trochę nastroju.

Link do zainstalowania discorda.