Phasmophobia

Masz ochotę z przyjaciółmi lub sam poszukać duchy i dowiedzieć się jaki to rodzaj ducha? Phasmophobia jest idealnym wyborem!

Co to jest?

Phasmophobia to gra polegająca na szukaniu duchów. Dokładnie mówiąc pojawiamy się w furgonetce z przyjaciółmi (lub sami w zależności od trybu). Na wybranej mapie. I musimy odnaleźć w którym mjejscu jest duch (w jakim pokoju). Używając przedmiotów w furgonetce musimy się dowiedzieć co to za duch. Mamy także misje poboczne za które otrzymujemy dodatkowe pieniądze jak i exp. Lecz misji mamy 3 rodzaje.

  • Dzienne – mamy 24 godziny na wykonanie tych zadań inaczej zmieniają się na inne.
  • Tygodniowe – mamy 7 dni na wykonanie tych misji inaczej zmieniają się na inne.
  • Rundowe – mamy czas do końca danej mapy (za każdym razem na tej mapie są inne). Już w następnej mapie mamy inne.

Przedmioty

Przedmiotów w Phasmophobi jest bardzo dużo które mają nam ułatwiać rozgrywkę. Np. mocniejsza latarka, glowstick zamiast latarki UV itp. Żeby je kupić potrzebujemy pieniędzy które dostajemy za udane misje. Możemy tych przedmiotów kupować więcej niż 1 ponieważ gdy gramy ze znajomymi to 1 latarka nie starczy na 3 osoby więc przydatne jest kupienie więcej.

Skąd wiedzieć jaki jest duch?

Żeby dowiedzieć się jaki jest duch musimy wpierw znaleźć gdzie jest. Gdy już znajdziemy w którym jest pokoju Np. poprzez zobaczenie orbów na kamerze albo przyłapanie go EMF. Musimy sprawdzić czy nie ma Frezingu sprawdzając to termometrem albo długo siedzieć w 1 pokoju i patrzeć czy nasza postać nie daje dymku. Musimy próbować gadać z duchem poprzez spiritbox. Także musimy dać mu notes i popatrzeć czy coś w nim napisze, a także postawić kamery i projektor D.O.T.S. Również musimy sprawdzić czy nie ma orbów czy nie widać go na kamerach w projektorze D.O.T.S. i czy EMF nie jest na 5 (EMF ma poziomy od 1 do 5). Także latarką UV musimy sprawdzić czy zostawia ślady rąk na drzwiach.

Gdzie kupić Phasmophobia?

Polecam kupić na steam.