Risk

Chcesz zagrać w jakąś grę darmową która polega na walce w roli oficera? Risk jest dla ciebie! graj ze znajomymi, ludźmi lub botami! Risk to gra 2D która polega na zdominowaniu swoim wojskiem całego dostępnego terenu. Niszcz przy tym swoją konkurencję, atakuj ich, a nawet denerwuj niszcząc im granice.

Co to jest?

Risk to gra która jest darmowa i łatwiejsza w obsłudze niż gra Age of histoy II. Musimy przejąć całą ziemie, wszystkie państwa itd. (zależy jaki tryb jest wybrany). Żeby tego dokonać dostajemy co rundę 3 wojska (w pierwszej rundzie 5) i próbujemy przejąć jak najszybciej 1 granice by dostawać tego wojska więcej. Co jakiś czas również możemy dostać więcej wojska za karty.

Co to są granice?

Granice w grze Risk polegają na tym, że gdy mamy przejęte wszystkie ziemie na danej granicy, to będziemy dostawać więcej wojska ile pokazuje na mapie politycznej.

Co dają karty?

Dzięki kartom możemy odbierać więcej wojska czyli 4, 6, 8, 10. Zależy to od tego jakie karty mamy. Możemy mieć 3 karty wojska co daje nam 4. Natomiast gdy mamy 3 karty koni mamy 6 wojska. Żeby mieć 8 trzeba mieć 3 karty dział. Natomiast żeby mieć 10 musimy mieć 1 wojska 1 koni i 1 armaty.

Jak zdobyć karty?

Zdobycie kart jest bardzo proste. Potrzebujemy wygrać w bitwę o 1 ziemię. W zamian za to po skończeniu naszych tur dostaniemy 1 kartę (można dostać max 1 kartę na rundę) (można mieć maksimum 4 kary za 5 już musimy stworzyć sobie wojsko).

Ile osobowy jest Risk?

Risk to gra wieloosobowa. Maksymalnie może być 8 graczy.

Co się stanie jeśli pokonamy gracza?

Po pokonaniu gracza dostajemy jego karty które od razu możemy urzyć jeśli wogólę coś za to dostaniemy. Także na koniec w statystykach pokazuje ile osób pokonaliśmy.

Jak walczyć?

Walka w tej grze jest prosta. Bierzemy klikamy na mjejsce gdzie mamy wojsko i atakujemy obok mjejscę.

Na górze pokazuje nam ile mamy % szans na wygraną. Jeżeli mamy mało możemy wziąć strzałkami wybrać losowe walki czyli możemy wygrać mimo, że mamy mniej wojska bo rzucamy kostkami i kto więcej trafi ten pokonuje.

Gdzie pobrać Risk?

Najłatwiejszym sposobem jest zainstalowanie z steam.