Steam platforma do gier

Czy szukasz dobrej platformy do gier darmowej z wieloma darmowymi grami i nie tylko? Steam jest dla ciebie! W tym blogu wyjaśnie ci dlaczego. To platforma do gier, ale jak polega pobieranie na niej gier? Wytłumacze również jak zainstalować go i jak doładować „portfel” na portalu.

Co to jest?

Steam to darmowa platforma do gier na której jest dużo świetnych gier jak i darmowych. Również łatwa w obsłudze i ma wiele dodatkowych funkcji i bardzo dużo gier które możemy zainstalować za darmo, albo za drobną opłatą.

Jak zainstalować?

Możemy zainstalować steam poprzez ich stronę pod linkiem store.steampowered.com/about/. Następnie po kliknięciu niebieskiego przycisku ZAINSTALUJ STEAM pojawi nam się okienko w którym musimy kliknąć przycisk Zapisz.

Następnym krokiem będzie w folderze uruchomienie pliku steam i pobranie. Nie polecam pobierać tej platformy z innych nie oficjalnych stron bo zazwyczaj jest to wirus.

Jak zainstalować gry?

Zainstalowanie i pobranie gier jest bardzo łatwe. Wystarczy na grze którą chcemy pobrać kliknąć przycisk „Zagraj” który jest na zielono trochę niżej. Jednak bardzo dobre jest to, że jest dużo ich a są to niektóre fajne tytuły. Jednak w płatnych grach by to zadziałało potrzebujemy mieć na swoim portfelu odpowiednią kwotę. Dla przykładu tutaj gra darmowa „The Sims 4”.

Steam platforma do gier, pobieranie darmowej gry

Jak doładować portfel?

Doładować portfel nasz możemy tylko na wybrane kwoty (20, 40, 100, 200, 400 zł). Jednak można na wiele sposobów doładować nasz portfel. Jednak najczęstsze to jest doładowanie poprzez PSC (paysafecard). Również często jest korzystane z blika lub z banku.

Płatność na platformie steam

Jak znaleźć grę?

Znalezienie samej gry jest bardzo proste. Wystarczy wejść w zakładkę sklep. Następnie kliknąć w opcje szukaj (w prawym górnym rogu) i wpisując nazwę gry można ją znaleźć, jak i pokaże nam podobne tytuły. Również można wybrać sobie specjalną kategorie w której nam to znajdzie.

Zakup gier na steam-ie