Terraria opinia

Marzysz o grze która zadziała na komputer z przed 5 lat która jest bardzo przyjemna? Terraria to gra dla ciebie! Wielki świat. Wiele bossów (cięższych przeciwników niż zwykle) z fajną mechaniką walki. Wiele przeciwników jak i wiele bloków które umożliwiają szerokie opcje budowania. Dołącz już dziś! Jako gracz z 500 godzinami doświadczenia w tą grę. Wytłumaczę jak się gra w Terrarie i jak się ją da ukończyć.

W tej opinii Terrari chciał bym pokazać czemu gra Terraria jest bardzo dobrą grą. Także ma grafikę pixel-ową. Także nie wydaje się na pierwszy rzut oka fajną grą. To po samych pierwszych minutach gry można zauważyć, że w tej mało ważącej pixel-owej grze. Mimo, że jest 2d. Jest bardzo dużo schowane i mimo, że zajmuje niecałe 512 MB. Jest na niej pomieszczone wiele treści. Ta gra mimo, że waży tylko tyle jest wstanie nas wciągnąć na wiele godzin.

Co to jest Terraria?

Mimo iż jest bardzo dużo rzeczy do ogarnięcia w Terrari i ciągle jest aktualizowana (mimo iż już 2 razy zapowiadali, że to koniec aktualizacji) to po przejściu chodzi raz gry załapiecie dość dużo. To jedna z tych gier przygodowych w których spędzi sie wiele godzin w grze i drugie tyle na Wiki Terrari (Wikipedia tylko na temat Terrari) by się połapać co można zrobić, żeby łatwiej pokonać danego bossa.

Terraria to gra w którą możecie bawić się sami i walczyć lub ze znajomymi. Dodatkowo Terraria to gra 2d, która waży dokładnie 512 MB. Mimo, że tak mało zajmuje na dysku, ma wiele bloków jak i broni, samych minerałów jest bardzo dużo, a co dopiero z przedmiotami które z nich możemy wytworzyć. Samych bossów z których mogą nam wylecieć nowe przedmioty. Które zazwyczaj będziemy chcieli mieć wszystkie więc będziemy walczyć z tym samym bossem. Bardzo długo próbując trafić na jakiś przedmiot. Z bossów mogą nam również wylosować przedmioty kolekcjonerskie jak np. Maski, Trofeum lub jak gracie na cięższym trybie mamy 100% szans, na lepsze złote trofeum.

Jest wiele trybów gry np. jak umrzecie 1 to przegraliście grę lub po śmierci wypadają z was przedmioty. Natomiast na trybie klasyczny wypadają wam tylko pieniądze po śmierci. Jest jeszcze tryb Podróż.

Jak zacząć grać?

Oczywiście od ścięcia drzewa. Oczywiście siekierą bo siekierę miecz i kilof dostajemy na początku gry. W Terrari się nie niszczą przedmioty jak np. w Minecrafcie. Najbardziej polecam na początku gry chodzić po mapie i ją zwiedzić by znaleźć skrzynki dzięki którym zdobędziemy przedmioty dzięki którym bedzię łatwiej nam walczyć, kopać lub szybciej się poruszać i wygodniej.

W tym przypadku znależliśmy lepszą broń dla magika która podpala, do tego 3 miedzi, 90 liny, 50 strzal, 4 mikstury teleportacji do domu (po wypiciu pojawia nas tam gdzię mamy ustawiony punkt odrodzenia [czyli po śmierci się tam pojawiacie]).

Jak przejść Terrarie?

Jest wiele bossów które musimy zabić by być lepszym, ale żeby wygrać grę musimy zabić bossa „Moon Lorda”.

Nie jest to jednak takie proste i by pokonać „Moon Lorda „i zazwyczaj robi się areny na niego (jak i innych bossów [na każdego jest inna]). Jest wiele pomysłów na arene na „Moon Lorda”. Jedna z propozycji na arenę która jest sprawdzona i można na niej wygrać łatwo jest zbudowanie w niebie pomieszczenia z pielęgniarką (NPC wiec potrzebuje stołu, krzesła i światła by mogła się przeprowadzić). Z miodem buddą i podobnymi przedmiotami które buffują (dodają jej przydatne efekty jak np: obrona 5 lub szybsza regeneracja) naszą postać. I na górze ściana z cegieł która ma nas bronić przed laserami „Moon Lorda”.

Jak Terrarie postrzegają gracze?

Mimo, że często Terraria jest porównywana to takiej gry jak Minecraft. Nazywaną przez graczy którzy nigdy w nią nie grali Minecraftem 2d. Jest to dość obraźliwe dla Terrari. Ponieważ w Minecrafcie mamy tylko 5 różnych sztabek z których możemy zrobić broń. Jednakże w Terrari można zrobić z samych sztabek mniej więcej 50 różnych broni, a to tylko sztabki. Nie licząc broni magicznych, łuków, broni które można kupić u NPC, a nawet o broniach które możemy wylosować z bossów.

Gdzie i za ile można kupić Terrarie?

Terrarie można kupić na wielu platformach jak np: na Steam, Eneba i wiele innych. Terraria jest zazwyczaj sprzedawana od 15zł wzwyż. Można w Terrarie również pograć na konsoli, komputerze, Switchu, a nawet telefonie.