Google Meet

Nie wiesz gdzie możesz gadać firmowo lub ze przyjaciółmi lub poprowadzić lekcji zdalnie? Google Meet to rozwiązanie na twoje problemy! Google daje nam stronę dzięki której ułatwia nam komunikacje przez Internet. Możemy się łączyć online i mamy różne reakcje, podnoszenie łapki w górę itd. dzięki czemu łatwiej nam prowadzić lekcje.

Jak włączyć?

Na jakiekolwiek stronie Google wchodzimy w taki kwadrat z 9 innych kwadratów (Aplikacje Google) i tam klikamy „Meet”.

W ten oto sposób jesteśmy na takiej stronie:

Po kliknięciu, że chcemy nowe spotkanie pojawiają nam się 3 opcje

  1. „Utwórz spotkanie do późniejszego wykorzystywania” – Dostajecie kod spotkania na który sami możecie dołączyć jak i osoby którym go podeślecie. (kod wpisujecie na głównej stronie przycisk „Wpisz kod lub link” który jest koło „Nowe spotkanie”.
  2. „Zacznij spotkanie teraz” – Rozpoczyna się spotkanie i poprzez listę która jest w na środku poprzez kliknięcie w lewym dolnym przycisku „dodaj znajomych”. Nawet wtedy możecie wykorzystać link który dostaliście pod listą znajomych.
  3. „Zaplanuj w kalendarzu Google” – Możecie zaplanować jakiego dnia i o której rozpocznie się spotkanie. Wtedy wszyscy którzy mają dostęp do waszego kalendarza Google mogą wejść na spotkanie poprzez klikniecie w kalendarzu okienko i niebieski przycisk „Dołącz w Google Meet”

Jak dodać osoby po wyłączeniu okienka?

Gdy przez przypadek lub celowo wyłączymy okienko w lewym dolnym które pomaga nam dodać użytkowników do rozmowy nie przejmuj się tym. Ponieważ w prawym dolnym rogu 2 ikonka od lewej strony (te 2 ludziki nachodzące na siebie) na dole powoduje pojawienie się podobnego okienka. Dzięki niemu również będziemy mogli dodać nowych uczestników do rozmowy.

Uprawnienia spotkania

Żeby ustawić uprawnienia spotkania musimy kliknąć w prawym dolnym rogu 1 od lewej strony ikonkę. Dzięki czemu będziemy mogli zmienić uprawnienia.

Wiadomości

Żeby napisać wiadomości na grupie (jeżeli gospodarz tego nie wyłączył) wystarczy kliknąć w chmurkę w prawym dolnym rogu.

Link

Oto link do Google Meet.